Kipróbálhatjuk a készülő énekeskönyvet

2017. november 27., címkék: xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, összefoglaló

Jóváhagyták az állammal kötött megállapodást, szabad utat engedtek a nevelőszülői hálózat bővülésének, átadták a tavasszal odaítélt kitüntetéseket, valamint bemutatták a készülő gyülekezeti énekeskönyv eddigi legbővebb próbakiadványát. Összefoglaló a november 22-23-i zsinati ülésszak eseményeiről.

Befektetés az ifjúságba

2017. november 26., címkék: beszámoló, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, csillagpont

Négyezren vettek részt az idei Csillagpont református ifjúsági találkozón, húsz éve mehetnek fiataljaink önkéntes diakóniai évre külföldre, készül a református oktatási stratégia – többek között ez derült ki a Zsinat novemberi ülésszakán elhangzott beszámolókból.

Köszönet az elhivatottságért

2017. november 25., címkék: dobos károly-díj, imre sándor-díj, juhász zsófia-díj, kiss ferenc-díj, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, díjátadó

A Zsinat november 23-i ülésén átadták a Dobos Károly-, a Kiss Ferenc-, a Juhász Zsófia- és az Imre Sándor-díjakat, melyekkel a gyülekezeti, a diakóniai és az oktatásügyben végzett munkát méltatják.

Bővülhet nevelőszülői hálózatunk

2017. november 24., címkék: nevelőszülői hálózat, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak

Megteremtették a református nevelőszülői hálózat további növekedésének jogszabályi kereteit, módosították a szeretetszolgálati törvényt, meghatározták a jövő évi lelkészi nyugdíjak összegét és számos más határozat is született a Zsinat november 22-i és 23-i ülésén.

Mai válasz Isten szavára

2017. november 24., címkék: énekeskönyv, bódiss tamás, fekete károly, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, liturgiai és himnológiai bizottság, Fekete Károly

„Volt néhány esztendő, melyben nem látványosan haladt a megújítás, de az akkori kutatások és konferenciák eredménye most érik be" – az őszi zsinati ülésszakon bemutatott és elfogadott előkészítő kiadvány jelentős lépés a régóta tervezett új református gyülekezeti énekeskönyv elkészüléséhez vezető úton. Erről az útról a Liturgiai és Himnológiai Bizottság vezetőivel beszélgettünk.

Kiváló teológusokat díjaztak

2017. november 23., címkék: kitüntetés, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, czanik péter, horváth erzsébet

Horváth Erzsébet egyháztörténész, a Zsinati Levéltár igazgatója vehette át a teológiai doktorok legrangosabb elismerését jelképező arany pecsétgyűrűt, Czanik Péter nyugalmazott esperes teológiai munkásságát pedig az arany oklevéllel köszönte meg egyházunk Zsinata november 23-i ülésén.

Jóváhagyták az állammal kötött megállapodást

2017. november 22., címkék: állam-egyház megállapodás, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak

Zárt ülésen tárgyalta, majd egyhangúlag elfogadta a Zsinat a kormány és a Magyarországi Református Egyház között létrejött együttműködési megállapodást november 22-én. A református felsőoktatás finanszírozása vitákat váltott ki a zsinati tagok között, ezért döntöttek úgy, hogy maguk között beszélik és oldják meg a kialakult helyzetet.

Lelki segítség a lelkészeknek

2017. november 22., címkék: lelkigondozás, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, bogárdi szabó istván, állam-egyház megállapodás, öngyilkosság, Lelkigondozás, interjú

Sokkal megterhelőbb a lelkipásztori szolgálat, mint azt a kívülállók gondolnák. A közelmúltban önkezével vetett véget életének egy lelkész – erről is kérdeztük Bogárdi Szabó István református püspököt, a Zsinat lelkészi elnökét, a szerdai zsinati ülés szünetében.

Krisztusról tettünk bizonyságot?

2017. november 22., címkék: xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, bogárdi szabó istván

Ha Krisztusról tettünk bizonyságot, nem volt hiába az emlékév – mondta elnöki beszámolójában Bogárdi Szabó István. A Zsinat lelkészi elnöke az emlékév eseményeiről, az előző zsinati ülés óta tett elnökségi intézkedésekről, az ökumené helyzetéről és a krízisben lévő lelkipásztorokról is szólt a Zsinat előtt november 22-én.

Ne legyen hiábavalóvá!

2017. november 22., címkék: áhitat, máté lászló, áhítat, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, ahitat

„Azzal a szent féltéssel tekintsünk egyházunkra, hogy az szüntelen reformációra szorul, mert ha ezt elmulasztjuk, talán hiábavalóvá lehet bennünk az Isten munkája" – figyelmeztetett Máté László, a Tatai Református Egyházmegye esperese a Magyarországi Református Egyház Zsinata november 22-i ülésének nyitó áhítatában.